Persian SpeechTherapy Forum
با سلام
دوست عزیز و گرامی لطفا برای به اشتراک گذاشتن تجربیاتتان با دیگران در این تالار گفتمان ثبت نام فرمایید.
در ضمن دوستان گفتاردرمان برای عضویت در گروه گفتاردرمانان درخواست بدهند.
کاملا رایگان
با سلام
دوست عزیز و گرامی لطفا برای به اشتراک گذاشتن تجربیاتتان با دیگران در این تالار گفتمان ثبت نام فرمایید.
در ضمن دوستان گفتاردرمان برای عضویت در گروه گفتاردرمانان درخواست بدهند.
کاملا رایگان
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

تالار گفتگوی گفتاردرمانی مکانی برای تبادل نظر و پرسش و پاسخ در مورد مشکلات گفتاری می باشد

الرئيسيةأحدث الصورجستجوثبت نامورود

دست نوشته های دو کودک مبتلا به شکاف کام

نويسندهپيام
pouyan
کاربر ویژه
کاربر ویژه
pouyan

تعداد پستها : 147

دست نوشته های دو کودک مبتلا به شکاف کام Empty
پستعنوان: دست نوشته های دو کودک مبتلا به شکاف کام   دست نوشته های دو کودک مبتلا به شکاف کام I_icon_minitime2010-04-08, 20:43

سارا 10 سال دارد، او با شكاف كام و لب متولد شده است. او درباره خود چنين مي گويد:

من با شکاف کام ولب متولد شده ام. در حالی که خدا سلامتی فیزیکی را از من گرفته است، به من چیزهایی داده است که شاید به هیچ کس دیگر نداده باشد. به من قدرت مواجه شدن با هم سن و سالانم را داده است بدون دور شدن از آنها، و یک قدرت درونی به من داده است برای جراحی های زیادی که نیاز دارم. همچنین خدا به من حافظه ی خوبی داده است، چون او می دانست من تعدادی از کلاسهایم را برای انجام جراحی های مختلف از دست می دهم.

آیا تابه حال مسخره شدن ، خندیدن ، با نام بد صدا شدن و...را توسط دیگران تجربه کرده اید؟من تجربه کرده ام.

والدینم همیشه به من می گویند با دیگران به گونه ای رفتار کن که دوست داری با تو رفتار کنند. به عبارت دیگر من دوست ندارم مسخره شوم، بنابراین دیگران را مسخره نمی کنم . برای من این به اهمیت احترام گذاشتن، دوست داشتن و توجه کردن برمی گردد.من مسخره شدم و با نام های متفاوتی نامیده شدم. والدینم در زمان های سخت به من کمک کرده اند، ولی آنها نمی توانند هر لحظه و هر ساعت کنار ما باشند، تعدادی کمی از دوستانم که الان دوستان خوبی برای من هستند، من را

به عنوان یک شخص سالم می بینند. آنها من را پذیرفته اند. بچه ها حق ندارند وقتی شخصی متفاوت است، او را مسخره کنند.

سعيد نيز كه با شكاف لب و كام كاملِ يك طرفه متولد شده است،درباره خود چنين مي گويد:

من در دوران نوزادی یک جراحی اصلاحی انجام دادم، سپس در دو سالگی ، نه سالگی و پانزده سالگی. من احساس می کنم که خیلی خوش شانس هستم، زیرا در خانواده ای متولد شدم که درباره شرایط من خیلی اطلاعات دارند. من یک دوره دانشگاهی موفق داشتم و الان یک دندانپزشک هستم. در ورزش نیز فعال بودم و در دبیرستان و دانشگاه کاپیتان یک تیم ورزشی بودم. من به یاد دارم که در شروع مدرسه احساس خجالت و کمرویی داشتم و می دانم که مقداری از آنها به مشکل شکاف من مربوط بود. از طرف دیگر مشکل بزرگ من باد کردن بادکنک یا فوت کردن حباب ها و خوردن آب بود، چون هنگامی که آب می خوردم از بینی من خارج می شد. این مشکلات برای باد کردن و فوت کردن ، وخارج شدن مایعات از بینی در جراحی بعدی من اصلاح شد.

من هرگز نمی دانستم که یک فرد مبتلا به شکاف کام یا لب می تواند فرد ناتوانی باشد تا اینکه در آخرین سال تحصیل در رشته دندانپزشکی وقتی دندانهای کودکی با شکاف کام را اصلاح کردم، متوجه شدم که یک فرد مبتلا به شکاف کام می تواند قطعاً ناتوان باشد اگر درمان راترک کند. هر چند مشکلات مربوط به شکاف کام زیاد است ولی با تکنیک های جراحی امروز می تواند به حداقل برسد.

من نمی گویم که از شکاف خود هیچ رنجی نبرده ام ولی نگرش خوب خانواده ام به شرایط من در دوره بهبودی، باعث شد که من زندگی خوب و مؤثری داشته باشم.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

دست نوشته های دو کودک مبتلا به شکاف کام
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-
» توصیه هایی اززبان مادریک کودک مبتلا به شکاف کام
» مشاوراتی برای نوجوانان مبتلا به شکاف لب و کام
» راز نوشته پیراهن مسی فاش شد
» علت های ایجاد شکاف لب و کام
» آگاهی راجع به شکاف لب و کام